Napište nám na e-mail:
Brno: brno@maag-czech.cz
Praha: jarov@maag-czech.cz

Zavolejte nám:
Brno: +420 733 736 766
Praha: +420 736 793 470

Obklady a dlažby o tloušťce 3-5 mm

MAAG obklady a dlažby | O nás | Aktuality | Obklady a dlažby o tloušťce 3-5 mm

Panaria 3 - 5mm Vývoj stále novějších a modernějších technologických postupů ovlivnil také výrobu keramických obkladů a dlažeb. Díky tomu se na trh dostal revoluční výrobek – keramické dlažby o tloušťce 3–5 mm, vyráběny ve velkém formátu a to až do rozměrů 100×300 cm. Jsou velmi praktické, extrémně odolné a navíc vzhledově atraktivní. Společnost MAAG CZ drží krok s nejnovějšími trendy a proto i v naší nabídce naleznete obklady a dlažby tenkého formátu. Naším hlavním dodavatelem je popřední italská společnost Panaria s dlouholetými zkušenostmi ve výrobě keramiky.

Italská společnost Panaria se víc než 35 let specializuje na výrobu interiérových a exteriérových obkladů a dlažeb.

V roku 2009 zakoupila společnost speciální zařízení tzv. „kompaktní lis“ a stala se tak jediným výrobcem keramiky v Itálii, která začala vyrábět obklady a dlažby o tloušťce jen 3 mm!

O rok později začala s aplikací nové antibakteriální technologie Microban®.

Jde o speciální antibakteriální systém na bázi stříbra, který se nanese na dlažbu ještě před posledním vypálením. Tím je dlaždice ošetřena a navždy chráněna, a teda není potřeba žádné další speciální impregnace. Výhodou technologie Microban® je, že když na takto upraveném povrchu dojde ke kontaktu bakterie a povrchu dlažby, bakterie zahynou, neusazují se, a tím nedochází k jejich množení. Microban® zabezpečuje nepřetržitou ochranu i v noci nebo při umělém světle.

Dnes je ve světě tento systém využíván v nemocničních zařízeních, hlavně na operačních sálech, ale také například na sanitu ve veřejných prostorech jako jsou letiště a veřejné toalety.

Výroba

Celý proces výroby začíná stejně jako u klasické dlažby.

Jediným rozdílem a také nejdůležitější součástí celého procesu je „kompaktní lis“, který je na báze válce a jako jediný na světě dokáže vyrobit dlaždici tenkou 3 mm o délce až 300 cm!

Výhody 3–5 mm obkladů a dlažeb jsou obrovské!
  • Jsou silnější než kámen a přitom lehčí než hliník.
  • Vyrábějí se také o velkých rozměrech, a to až 3 m. Takže například při obkládání koupelny o rozměru 3×3 m použijete jenom 12 kusů obkladu.
  • Mají moderní a estetický
  • Jsou perfektně rovné a pružné.
  • Díky nižší hmotnosti se s nimi snadněji manipuluje i napříč velkým rozměrům a nižší je také cena dopravy.
  • Jako dlažba se dá využít v každém prostoru. Dlažba o tloušťce 3,5 mm je dokonce mrazuvzdorná, takže je použitelná i v exteriéru a dlažba o tloušťce 5,5 mm je dokonce zátěžová a hodí se do frekventovaných komerčních prostředí.
  • Dá se také využít i jako obklad, a to v interiéru, nebo exteriéru. Dokonce i na fasády, co je v dnes stále populárnější, protože údržba je tak mnohem lepší.
  • Jsou ekonomické, protože je lze aplikovat na původní podlahovou krytinu z materiálů jako jedřevo, keramická dlažba, terakota, kámen, mramor, PVC nebo kov. Povrch však musí být perfektně rovný a lepidlo se nanáší na povrch i dlaždici. Pro tyto obklady a dlažby doporučujeme lepidla Mapei.
  • Spára je klasická a tedy 1–2 mm. Při aplikaci na fasádu je 2mm.
  • Co se týče podlahového topení, je 3–5mm dlažba tou nejlepší volbou. Protože je tenká, zahřeje se rychleji a protože se jedná o keramický materiál, tak vydrží déle teplá.
 

Dělení

3 mm – může se aplikovat pouze jako obklad, není vyztužena speciální síťkou.

3,5 mm – je vyztužena speciální síťkou, která se skládá ze skleněného vlákna a to jí dodává na odolnosti, ještě větší než je u klasické mrazuvzdorné dlažby. Uplatnění: obklady, dlažby, fasády, nábytek…

5,5 mm – je taktéž opatřena speciální síťkou ze skleněných vláken a jako dlažba se hodí do frekventovaných komerčních prostředí.